למידע נוסף יש לפנות בכתובת המייל או ב-WhatsApp בלבד

שעות הפעילות: א-ה 8:30-16:30
משלוחים לכל הארץ, הגעה לאיסוף הזמנה בלבד  

   

                                        

חיפוש :

5 כללים לשמירת הבטיחות בביצוע שיפוצים בבית


בשנים האחרונות עבודות שיפוצים הפכו להיות עניין שבשגרה ובעלי בתים רבים בוחרים בזו האופציה על פני חלופות כמו מעבר דירה. אולם למרות שמדובר בהליך שכיח ועד כמה שקבלני השיפוצים יכולים להיות מומחים בעבודתם, חשוב לשמור על כללי ברזל בעת שיפוצים בבית על מנת למנוע תאונות, תקלות ונזקים.

ביצוע הדרכות בטיחות

אחד המרכיבים אשר מאפשרים לשמור על בטיחות בעבודה הוא ביצוע הדרכות בטיחות טרם התחלת השיפוץ. מטרתן של ההדרכות היא להבטיח כי העובדים השונים הודרכו לזהות סיכונים הקיימים בתחומי העיסוק שלהם וכי הם מודעים לאחריות המוטלת עליהם בעת ביצוע עבודתם. כמו כן, לפני כל תחילת עבודה על העובדים יש להשלים הדרכת התמצאות באתר הכוללת היבטי בטיחות שונים.

שימוש בציוד מגן אישי

כלל ברזל נוסף אשר יסייע לשמור על בטיחות מקסימלית בעבודה בביצוע שיפוצים הוא שימוש בציוד מיגון . על הקבלן לספק לעובדים השונים ציוד מגן בהתאם לסוג עבודתם ואף לוודא ולאכוף את השימוש בו. כך בכל אתר שיפוצים רצוי כי העובדים ירכיבו משקפי מגן ויחבשו קסדת מגן תקנית, כאשר עובדים חשופים לחומרים מסוכנים עליהם גם להגן על ידיהם ונשימתם בעזרת ציוד מגן, וכמובן שעל כל העובדים לנעול נעלי עבודה בטוחות במהלך השיפוצים.

עבודה עם כלי עבודה ייעודיים

כשם שישנו ציוד מגן לכל עבודה אותה מבצעים על מנת למנוע את חשיפת העובדים לסיכונים העלולים לנבוע מסוג עבודה זה, כך גם יש להקפיד על עבודה עם כלי עבודה מתאימים וייעודיים. יתרה מכך, על הקבלן להבטיח כי העובדים אשר עובדים עם כלי עבודה מקיימים את הוראות הבטיחות הנוגעות לכל כלי וכלי ופועלים באחריות מרבית.

תחימת שטח העבודה

שיפוצים בבית מתבצעים באזורים שונים ולא פעם המשפחה נשארת לגור בבית במהלך התקופה לכן חשוב לשמור על בטיחות מקסימלית לא רק של העובדים, כי אם גם של הדיירים השונים על ידי תחימת שטח העבודה. בדרך זו ניתן למנוע כניסה אל השטח המשופץ במהלך העבודה וכך למנוע ולהימנע מטעויות הרות גורל.

עבודה עם אנשי מקצוע מומחים וכשירים

כשירותם של אנשי המקצוע היא חיונית לבטיחות מקסימלית באתר העבודה. אי לכך, על הקבלן להכשיר רק עובדים מיומנים, כשירים ובעלי הרשאה המתאימה לבצע את עבודתם. מומלץ כי העובדים השונים יציגו אישור מרופא תעסוקתי המעיד גם על כשירותם הפיזית, כאשר על הקבלן לבצע מעקב רפואי לעובדיו בהתאם להוראות הדין.

 

 


השאירו פרטים ונדאג לחזור בהקדם


טואול - אתרים באינטרנט