למידע נוסף יש לפנות בכתובת המייל או ב-WhatsApp בלבד

שעות הפעילות: א-ה 8:30-16:30
משלוחים לכל הארץ, הגעה לאיסוף הזמנה בלבד  

   

                                        

חיפוש :

מרזבים מאלומיניום לניקוז מים מגג רעפים

 כל המרזבים מיועדים לניקוז מים מגגות, אך אלו שמיוצרים מאלומיניום מציעים יתרונות נוספים. במאמר הבא נצביע על היתרונות של אלומיניום כחומר גלם לייצור מרזבים ונסביר מה צריך לעשות .

 


תעלות או צינורות שמשמשים לטובת ניקוז ואיסוף נוזלים מהגג נקראים בעגה המקצועית "מרזבים". התפקיד של תעלות וצינורות מן הסוג הזה הוא בעיקר לאסוף את מי הגשמים, כמו גם להוביל מים מן הגג והלאה אל נקודות הביוב או הניקוז. כתוצאה מכך, למרזבים יש תפקיד חיוני בשמירה על תקינות הגג. הם מונעים הצטברות של מים ורטיבות, משפרים את הבידוד התרמי והאקוסטי ומסייעים להגן על הגג מפני בלאי ושחיקה.

את המרזבים ניתן לייצר מחומרי גלם שונים. עד לפני מספר שנים למשל נהוג היה להשתמש במתכת, בעוד בעבר הרחוק הועדפו מרזבים מעץ בגלל הנגישות של חומרי הגלם והמחיר הזול שלהם. לעומת זאת, כיום כבר ניתן לזהות העדפה למרזבים שמיוצרים מחומרי אלומיניום וזאת בגלל שורה ארוכה של יתרונות.

מה היתרונות של מרזבים מאלומיניום?

חשוב לציין שכל סוגי המרזבים מיועדים כאמור לניקוז מים מהגגות. השאלה היחידה שעל הפרק היא אילו מרזבים מסוגלים לבצע את הפעולה על הצד הטוב ביותר, ובאיזה חומרי גלם מומלץ להשתמש כדי למנוע בלאי מיותר. בהקשר הזה אפשר להצביע על היתרונות של מרזבים מאלומיניום:

א. מבנה המערכת – המבנה של מערכת אלומיניום מותאם לדרישות הלקוח, אופי השימוש, סוג וגודל הגג. המערכת בנויה למשל מחלקים סטנדרטיים, אך ניתן להתאים אותה כמעט לכל יישום ולכל צורת הגג. התאמת המבנה קריטית בגגות רעפים וחשובה גם בגגות שטוחים. התוצאה של התאמת המערכת לסוג וגודל הגג היא תעלת מרזב באורך אידיאלי וללא חיבורים מיותרים.

ב. עמידות – אלומיניום הוא חומר גלם עמיד בפני בלאי ושחיקה. על גבי המרזב עצמו מוסיפים שכבת ציפוי כדי לשדרג את העמידות, אך בכל מקרה מדובר על קשיחות גבוהה יותר בהשוואה לחומרי גלם אחרים. כל החלקים החיצוניים המשמשים לטובת בניית המערכת צבועים בשיטה רטובה והם מאפשרים עיבוד נוח ללא חשש מקילוף של הצבע.

ג. מגוון צבעים - מרזבים מאלומיניום מוכיחים שלא חייבים לוותר על האסתטיקה כדי לנקז את המים בצורה יעילה מהגג. הם משלבים בין מראה נהדר ופונקציונאליות מתקדמת וניתן להשיג אותם במגוון רחב של צבעים. האפשרויות הנפוצות כוללות בין היתר שימוש במרזבים בצבע שמנת, מט, לבן, חום, מוקה, אדום ועוד. עם זאת, יש לציין שבגגות רעפים מומלץ בדרך כלל השימוש במרזבים חומים וזאת על מנת להשלים את המראה המרשים.

מניעת פגיעה במרזבים בגלל טמפרטורה ולחות

אי אפשר לדבר על היתרונות של מרזבים מאלומיניום בלי להזכיר את תנאי מזג האוויר. בניגוד למערכות אחרות בבית, המרזב חשוף כל הזמן לשמש ולטמפרטורות גבוהות. הוא נאלץ לסבול לחות לאורך הקיץ וטמפרטורות נמוכות בחורף. חומר הגלם היחיד שמסוגל להתמודד עם התנאים האלה הוא אלומיניום. בעזרת אלומיניום ניתן למנוע פגיעה במרזבים ולשמור על הפעילות התקינה שלהם לאורך זמן.


כמו כן, מרזבים מאלומיניום נחשבים מושלמים עבור מבנים לא שגרתיים שבהם הניקוז חורג מהסטנדרט המקובל. אלו למשל בתי מעצבים ואדריכלים, מוסדות ציבור, משרדים ועוד. השימוש באלומיניום במבנים כאלה נועד להתמודדות עם הייחודיות של המבנה. אלומיניום הוא חומר שקל לעבוד איתו בלי צורך בתיקונים ובעזרתו ניתן לעצב את כל סוגי המרזבים. העלות של האלומיניום נמוכה והוא לא דורש תחזוקה מיוחדת או יקרה. 


השאירו פרטים ונדאג לחזור בהקדם


טואול - אתרים באינטרנט